Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları 2020'nin Ödüllerini Açıklıyoruz!

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından dokuzuncusu düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda kazanan ambalajların ödüllerini açıklıyoruz.

Covid-19 salgınından dolayı üç ay erteleme ile yürüttüğümüz yarışmanın Seçici Kurul toplantısı 17-18 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmişti.

Başvurular, üretim kalitesinden çevreye duyarlılığına, tasarımdan özgünlüğüne kadar 11 kriter doğrultusunda değerlendirilmiştir. 13 Kategoride başvurulan 278 ambalajdan finale kalan 134 ambalaj arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülü alanların listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda kazanan ürünlerin listesine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İki yılda bir düzenlenen Yarışmaya en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' de belirlendi. Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda kazanan katılımcıların ödülleri üretim süreci tamamlandıktan sonra teslim edilecektir. Ödül töreni ile ilgili açıklama daha sonra yapılacaktır.

Ambalaj üreticileri, marka sahipleri ve tasarımcıların piyasadaki ambalajlarıyla katıldıkları ve bu yıl dördüncü kez yurt dışından başvuruların da kabul edildiği yarışma pandemiye rağmen büyük ilgi gördü. Yarışma, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF-Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından akredite edildiği için; uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışmasıdır.  Kazananların WorldStar ve AsiaStar yarışmalarına da katıldığı Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışmamıza gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder, tüm kazananları tebrik ederiz.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği

www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com
www.ambalajayyildizlari.com