Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması için Başvurular Başladı

 Türkiye ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları'nı Seçiyor

Ürünlerin satış ve pazarlamasında doğrudan etkili olan ambalaj sektöründe, en prestijli yarışma için geri sayım başladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin (ASD) organize ettiği, ‘Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışması'na başvurular 3 Haziran'a kadar devam edecek.

Yarışmaya bu yıldan itibaren "lüks ambalajlar”, "ambalaj bileşenleri” ve "ambalaj makineleri, ekipmanları ve teknolojisi” kategorilerinde de başvuru yapılabilecek.

ASD tarafından organize edilen, Türkiye'nin en prestijli ödülleri arasında gösterilen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2016' için başvurular 1 Şubat'ta başladı. Katılımcıların birbirinden farklı ve yenilikçi ambalajlarıyla dikkat çektiği yarışmanın bu yıl 7'ncisi düzenleniyor. Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'na 2015'ten bu yana yurt dışından da başvurular kabul ediliyor ve ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları' seçiliyor.

Dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımlarının, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamalarının ödüllendirildiği yarışmaya ambalaj üreticileri ve tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve marka sahipleri piyasaya sürdükleri ambalajlı ürünlerle katılabiliyor.

Bu yıl yeni başvuru alanlarının eklenmesiyle daha da heyecanlı hale gelen uluslararası yarışmanın kategorileri şöyle sıralanıyor:

"- Gıda, - İçecekler, - Elektronik ve Elektrikli Eşya, - Sağlık ve Güzellik Ürünleri, - Ev, Otomotiv, Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, - Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları, - Tıp ve Eczacılık Ürünleri, - Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları, - Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri, - Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri, - Fleksibıl Ambalajlar, -Grafik Tasarım, -Lüks Ambalajlar*, - Ambalaj Makineleri, Ekipmanları ve Teknolojisi*”

ASD'nin geleneksel hale gelen yarışması, marka sahibi ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmayı amaçlıyor. Özgün tasarım ve uygulamaları ödüllendiren yarışma, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu'na (APF) akredite olduğu için kazananlara uluslararası tanınırlık sağlıyor. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle' tescilleniyor. Bu yıl da yarışmada ‘Altın Ödül' almaya hak kazanan ambalajlar arasından TSE işbirliği ile ‘Altın Ambalajlar' da seçilecek.

Son başvuru tarihi 3 Haziran Cuma olan Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Yarışması'nda tüm kazananların ödülleri 23 Eylül 2016'da İstanbul'da düzenlenecek bir törenle verilecek.

*Yeni kategoriler

Yarışma Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Yarışma Katılım Formu için tıklayınız