Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuruları İçin Son Tarih Uzatıldı!

 
Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuruları İçin Son Tarih Uzatıldı !
 
Yarışma Başvuruları 7 Ağustos 2020'ye Kadar Devam Edecek.
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2020 yılı başvuruları 3 Şubat 2020'de başladı. Bu yıl 9.su düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında salgın ilan edilen ve ülkemize de ulaşan COVID-19 salgınından dolayı 7 Ağustos 2020 Cuma günü saat 17:00'ye kadar uzatılmıştır. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:
 
1.    Gıda
2.    İçecekler
3.    Elektronik ve Elektrikli Eşya
4.    Sağlık ve Güzellik Ürünleri
5.    Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
6.    Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
7.    Tıp ve Eczacılık Ürünleri
8.    Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
9.    Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)
10.  Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
11.  Fleksibıl Ambalajlar
12.  Grafik Tasarım
13.  Lüks Ambalajlar
 
Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları 'Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle' tescilleniyor. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor.
 
Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.  2018 yılında ödül alan finalistlerimizi Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Kitapçığı 'ndan görüntüleyebilirsiniz.

Yarışmanın Seçici Kurul (Profesyonel Jüri) toplantısı Ağustos / Eylül 2020 içerisinde gerçekleştirilecektir.
 
Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımıza ödülleri, Covid-19 salgınının sona ermesinin ardından, İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir törende verilecektir.
 
Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuru Kılavuzundan  ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 
Saygılarımızla,
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği