Duyurular

AsiaStar 2019 Başvuruları Başladı

Asya'nın Şampiyon Ambalajları Bu Yıl Tayland'da Seçilecek 
AsiaStar 2019 Başvuruları Başladı

Değerli Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması Ödül Sahibi,
Sayın Üyelerimiz,

AsiaStar 2019 Yarışma başvuruları başlamıştır. Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Yarışmaya bu yıl Bangkok, Tayland ev sahipliği yapacaktır.

Detaylı bilgi için www.asianpackaging.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Her sene artan katılımıyla, Türkiye genelinde ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları 2016 ve 2018 Yarışmalarında en az bir ödül (Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik) kazanan ürünlerin katılabildiği yarışma,bu yıl Bangkok - Tayland'da gerçekleştirilecektir. Yarışma Jüri Toplantısında ASD & Türkiye adına da bir temsilci yer alacaktır. 

ASD olarak, sizleri Türkiye Ambalaj Sanayimizin uluslararası arenada rekabet gücünü ortaya koyacağı AsiaStar 2019 Yarışmasına  katılmaya davet ediyor ve başvuru süreci konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

AsiaStar 2019 Takvimi Nedir?
 
- Online Başvurunun Kapanış Tarihi: 15 Ağustos 2019

- Ürün / Numune En Son Teslimat Tarihi: 1 Temmuz - 22 Ağustos 2019 tarihleri arasında APF Sekreterya Ofisi'ne gönderilmelidir.

APF Secretariat Office 

Industrial Design Supporting Sub-Division 
Division of Creative Industry Development 
Department of Industrial Promotion (DIP) 
86/6 Industrial Design Building, Soi Treemitr, Rama IV Rd. 
Phrakanong, Klongtoey, Bangkok 10110 THAILAND 
Tel/Fax: +66 2381 1603 
Mobile: +66 61423 4926, +66 88 614 7410 
email: apf.pattra@gmail.com
website: www.asianpackaging.org

- Jüri Toplantı Tarihi: 16 Eylül 2019 Bangkok / Tayland

- Ödül Töreni: 18 Eylül 2019 Bangkok / Tayland
 
AsiaStar 2019'de Hangi Kategorilerde Ödül Verilecek?
 
AsiaStar Yarışması'nda Tüketici, Taşıma, Eko-Ambalaj, Satış Noktası, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri ile Öğrenci olmak üzere 6 ana kategoride ödüller verilecektir. 

Ayrıca AsiaStar kazanan tüm ürünler otomatik olarak (herhangi bir ek ücret ödemeden) APF Başkanlık Ödülü'ne aday gösterilecek ve değerlendirilmeye alınacaktır. Kazanan ürün ödül töreninde ayrıca ödüllendirilecektir.
 
AsiaStar Yarışmasına Hangi Ürünler Katılabilir?
 
AsiaStar Yarışması, Ambalaj Ay Yıldızları (Crescents & Stars for Packaging) 2016 ve 2018 Yarışmalarında en az Yetkinlik Ödülü almış ambalaj ve ambalaj malzemelerine açıktır. 
 
Yarışmaya katılacak ürünlerin daha önceki AsiaStar Yarışmalarına katılmamış olması  gerekmektedir.
 
Başvurunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?
 
Online başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki belgelerin hazır edilmesi gerekir. Her ürün için bir başvuru formu doldurulmalıdır. Form için tıklayınız.
 
Yarışmaya katılan ürünün en fazla 6 adet dijital görselinin, JPEG formatında (min. 300 dpi) gönderilmesi gerekir. Jüri değerlendirme yaparken ürünün numunesinin yanı sıra resimlerini de inceleyeceğinden gönderdiğiniz görsellerin ürünün özelliklerini tam olarak yansıttığından emin olmanızı tavsiye ederiz. 
 
APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda katılım ücreti her bir ürün için 300 $'dır. Ödemeler sadece APF Banka hesap numarasına banka transfer yoluyla yapılmalıdır.

Hesap Adı: Asian Packaging Federation 
Hesap Numarası: 002610471993 

Swift Kodu: HBLILKLX
Banka Adı: Hatton National Bank, City Office
Banka Adresi: No. 16 Janadhipathi Mawatha, 
Colombo 01, SRI LANKA

Öğrenci kategorisinde, APF Yürütme Kurulu Üyesi ASD onaylı referans mektubu ile başvurularda her bir ürün için 20 $'dır. 
 
Başvuru sırasında (İngilizce) maksimum 50 kelime ile ambalajın genel özelliklerini, (İngilizce) 30 kelime ile ambalaj üretiminde kullanılan malzemeyi ve (İngilizce) 30 kelime ile ambalajın boyutları hakkında açıklama yazılması gerekmektedir. Ürününüzün tasarım konseptini anlatan 60 kelimelik İngilizce ek tanıtım yazısı yazabilirsiniz. Bu bölüm zorunlu olmamasına rağmen ambalaj-ürün ilişkisini vurgulayacağı için değerlendirmenizi öneririz.
 
AsiaStar 2019 yarışmasının orijinal broşürü için tıklayınız.Ayrıca Türkçe başvuru kılavuzunu buradan inceleyebilirsiniz.
 
Önemli Not: 2 adet boş ambalajı 1 Temmuz - 22 Ağustos 2019 tarihleri arasında  yukarıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir. İletilen ambalajlar geri gönderilmeyecektir. Ayrıca gümrük sorunları yaşamamanız adına, başvuru formunuzun bir kopyasını kargo paketi üzerine yapıştırıp, açıkça okunur şekilde "Sample Package entry for AsiaStar 2019 Award. No commercial value.? yazısını ekleyin. 

Ayrıca yarışmaya katılacak numune ürünlerin gönderileceği ve başvuru evraklarının iletileceği adres aynı adrestir.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için Derneğimiz Pazarlama Yöneticisi Sezgin Şahin (asiastar@ambalaj.org.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği