Duyurular

2018 Yarışma Kataloğumuz ve Gala Gecesi Videomuz Yayınlandı!

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışma Kataloğumuzu inceleyebilir;
Gala Gecesi Videomuzu izleyebilirsiniz

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 8.'si düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nda ödüller 500'ün üzerinde davetlinin yer aldığı törende sahiplerini buldu. Bir başarı öyküsü haline gelen ve artan katılımıyla Türkiye genelinde marka olan Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Yarışmasında finale kalanlar 12 Ekim akşamı Raffles Hotel İstanbul'da düzenlenen ödül töreninde ödüllerine kavuştular. Törene sanatçı Sertab Erener de muhteşem sesiyle renk kattı. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nın sonuçlarının yer aldığı kataloğumuzu ve gala gecemizin videosunu aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2018 Kataloğu

Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Gala Gecesi

209 başvurunun yapıldığı,113 ambalajın finale kaldığı yarışmaya en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinde olurken, toplam başvuruların yaklaşık yüzde 55'ini bu üç kategori oluşturdu. En fazla başvuru ise 50 ürün ile gıda kategorisinde gerçekleşti. Gıda kategorisini 41 başvuruyla grafik tasarım, 24 başvuruyla içecek kategorisi takip etti. Gecede, finale kalan 113 ambalaj arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülü alanlar ilan edildi. ?Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile 3 adet ?Altın Ambalaj Ödülü' verildi.

Yarışmada dereceye giren 113 ambalaj, Dünya Ambalaj Örgütünün düzenlediği WorldStar ve Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışması'na katılma hakkı da elde etti.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği