Duyurular

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuruları Başladı!

Başvurular 3 Şubat 2020'de Başladı

5 Haziran 2020'ye Kadar Devam Edecek 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2020 yılı başvuruları 3 Şubat 2020'de başladı. Bu yıl 9.'su düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 5 Haziran 2020 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurtdışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

1.    Gıda
2.    İçecekler
3.    Elektronik ve Elektrikli Eşya
4.    Sağlık ve Güzellik Ürünleri
5.    Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
6.    Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
7.    Tıp ve Eczacılık Ürünleri
8.    Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
9.    Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)
10.  Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
11.  Fleksibıl Ambalajlar
12.  Grafik Tasarım
13.  Lüks Ambalajlar
 

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları 'Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle' tescilleniyor. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor.

 

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.  2018 yılında ödül alan finalistlerimizi, Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Kitapçığı'ndan görüntüleyebilirsiniz.

 

Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımızın ödülleri, Eylül / Ekim aylarında İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel Gala Gecesi'nde verilecektir.

 

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Başvuru Kılavuzundan ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 
Saygılarımızla,

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği

www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com
www.ambalajayyildizlari.com